Slovėnijos informacinės visuomenės plėtros strategija buvo pradėta įgyvendinti 2016 m., siekiant remti labiau skaitmeninės visuomenės kūrimą ir gerinti galimybes, atsirandančias dėl informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus pokyčių.

Skaitmeninės Slovėnijos strategija siekiama didinti visuomenės skaitmeninimą ir gerinti prieigą prie galimybių, kurias teikia informacinių ir ryšių technologijų (IRT) plėtra. Kiti tikslai yra šie: priemonės, kuriomis siekiama išnaudoti socialinį ir ekonominį IRT ir interneto potencialą skaitmeninio augimo tikslais, stiprinti skaitmeninę infrastruktūrą, stiprinti kibernetinio saugumo principus ir mechanizmus, teikti įtraukią skaitmeninę informaciją visiems piliečiams ir įtraukią informacinę visuomenę. Įgyvendinant šiuos veiksmus, strategijoje nustatyta, kad Slovėnija yra pagrindinis inovacinių metodų skaitmeniniame sektoriuje informacijos centras ir spartinamas skaitmeninimas. 

Skaitmeninių įgūdžių srities prioritetai ir veikla 

  • Didinti informuotumą apie IRT sektoriaus svarbą ir jo potencialą daryti poveikį visuomenei ir verslui ir skatinti saugų ir atsakingą interneto naudojimą švietimo srityje. 
  • Slovėnijos skaitmeninės visuomenės plėtros skatinimas tvariomis ir tikslinėmis investicijomis. 
  • Skatinti skaitmeninę įtrauktį ir prieigą prie technologijų visiems, įskaitant sparčiąją prieigą ir atvirą internetą. 
  • Galimybių naudotis finansiniais ištekliais (ir informacijos apie juos) gerinimas, mažųjų ir vidutinių įmonių bei asmenų finansavimas ir turtingos žinių bazės bei verslumo kultūros puoselėjimas.
  • Kurti viešojo ir privačiojo sektorių narių, įskaitant įmones, pramonę, mokslininkus ir akademikus, partnerystes ir tinklus. 

Skaitmeniniai įgūdžiai IRT srityje 

Kitas Slovėnijos strategijos tikslas – didinti Slovėnijos IRT pramonės konkurencingumą ir remti besiformuojančių technologijų ir novatoriškų sprendimų įgūdžių ugdymą: „skaitmeninis verslumas“, „Pramonė 4.0“, „Pažangieji miestai“ ir „Daiktų internetas“. Tokiomis iniciatyvomis siekiama padidinti IRT specialistų skaičių Slovėnijoje ir modernizuoti teisėkūros ir reguliavimo sistemas, kad skaitmeninės technologijos būtų įtrauktos į švietimą, mokymą ir mokymąsi.

Vystymosi strategija buvo priimta kartu su dviem papildomais veiksmais – nacionaline kibernetinio saugumo strategija ir nacionaliniu naujos kartos tinklų plėtros iki 2020 m. planu. Strategijoje nustatyti pagrindiniai strateginiai tikslai, susiję su ekonomikos ir visuomenės vystymusi, ir šios trys strategijos susiejamos į konsoliduotą sistemą. 

Strategy Details

Biudžetas

Strategija finansuojama iš nacionalinio biudžeto, vyriausybinių agentūrų ir viešųjų suinteresuotųjų subjektų ir bendrai finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. 

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Daiktų internetas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Slovėnija
Organizacija
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Tikslinė kalba
Anglų
Slovėnų
Laiko juosta / planas
Priėmimas: 2016. Įgyvendinimo pabaiga: 2020.
Suinteresuotųjų šalių dalyvavimas

Darbo, šeimos, socialinių reikalų ir lygių galimybių ministerija, Finansų ministerija, Infrastruktūros ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Viešojo administravimo ministerija, Kultūros ministerija, Žemės ūkio, miškininkystės ir maisto ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Gynybos ministerija, Aplinkos ir teritorijų planavimo ministerija, Teisingumo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija ir Slovėnijos Respublikos Vyriausybės biuras vystymuisi ir
Europos sanglaudos politikai.

Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė