DigiEduHack yra Europos technologijos instituto (ETI) iniciatyva pagal Europos Komisijos Skaitmeninio švietimo veiksmų planą. Iniciatyvai vadovauja „EIT Climate“, viena iš 8 EIT žinių ir inovacijų bendrijų (ŽIB), o koordinuoja Suomijos Aalto universitetas. Iniciatyvos tikslas – iš naujo apibrėžti mokymąsi pasitelkiant neformalųjį švietimą ir profesinį rengimą, daug dėmesio skiriant skaitmeninėms inovacijoms.
Skaitmeninio švietimo hakatonai kasmet organizuojami kaip internetiniai ir neinternetiniai idėjų katatonai, vykstantys visame pasaulyje per 2 dienas. Renginiai yra atviri ir nemokami visiems, o juose dalyvauti nereikia jokių bendrųjų programavimo žinių. Hakatonai organizuojami laikantis daugiapakopio požiūrio, dalyviams tenka 50 iššūkių. 3 sprendimai, už kuriuos visuomenė balsuoja daugiausia, skelbiami „Global Winners“ ir kiekviena laimėjusi grupė gauna 5 000 EUR apdovanojimą, kad būtų galima toliau plėtoti savo sprendimą.
„DigiEduHack“ kuria virtualią aplinką ir apima pasaulinę bendruomenę, įsipareigojusią nuolat mokytis visą gyvenimą. Buvo pabrėžta, kad daugelis hakatonų metu sukurtų idėjų ir sprendimų daro poveikį ir gali prisidėti prie įgūdžių ugdymo švietimo srityje. Hakatonuose daugiausia dėmesio skiriama pagrindinėms temoms, pavyzdžiui, besiformuojančioms švietimo, prieinamumo ar duomenimis grindžiamo švietimo technologijoms, kuriomis sprendžiami visi skaitmeninio švietimo, mokymosi visą gyvenimą ir profesinio mokymo aspektai.