2021 m. rugpjūčio 5 d. Trieste, Italijoje, įvyko G20 ministrų susitikimas skaitmeninimo klausimais, kuriam pirmininkavo Italijos ekonominės plėtros ministras Giancarlo Giorgetti ir technologijų inovacijų ir skaitmeninio perėjimo ministras Vittorio Colao. Posėdyje, kuris yra G20 pirmininkaujančios Italijos darbotvarkės dalis, taip pat dalyvavo valstybės sekretoriaus pavaduotoja ekonomikos plėtrai Anna Ascani.
Italija, pirmininkaujanti G20, daugiausia dėmesio skiria skaitmeninės transformacijos, kaip pagrindinio tvaraus ekonomikos augimo priemonei, temai, ypatingą dėmesį skiriant labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MMVĮ), socialinei įtraukčiai, valdymui ir novatoriškų technologijų plėtrai bei taikymui.
Susitikimo metu ministrai pasirašė deklaraciją, kurioje nurodoma 12 pagrindinių veiksmų, būtinų perėjimui prie skaitmeninės erdvės paspartinti.
- Skaitmeninė gamybos transformacija siekiant tvaraus augimo.
- Patikimo dirbtinio intelekto panaudojimas MMVĮ įtraukčiai ir pradedančiųjų įmonių skatinimui.
- Skaitmeninės ekonomikos matavimas, patirtis ir poveikis.
- Vartotojų informuotumas ir apsauga pasaulinėje skaitmeninėje ekonomikoje.
- Vaikų apsauga ir įgalinimas skaitmeninėje aplinkoje.
- Išmaniesiems miestams ir bendruomenėms skirtų naujovių skatinimas.
- Prisijungimas ir socialinė įtrauktis.
- Patikimas ir kertantis sienas nemokamas duomenų srautas.
- Skaitmeninės priemonės viešosioms paslaugoms.
- Skaitmeninė tapatybė.
- Judrus reguliavimas.
- Darbo grupės pertvarkymas į nuolatinę darbo grupę.
12 pagrindinių veiksmų skiriamas didelis dėmesys skaitmeniniams įgūdžiams ir aiškiai paminėta parama darbuotojų kvalifikacijos kėlimui ir perkvalifikavimui privačiame ir viešajame sektoriuje. Konkrečiau, kalbant apie skaitmeninių viešųjų paslaugų (skaitmeninių priemonių viešosioms paslaugoms) tobulinimą, didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas valstybės tarnautojų kvalifikacijos kėlimui, siekiant užtikrinti ir užtikrinti skaitmeninių viešųjų paslaugų kokybę, sklaidą ir prieinamumą.
Kitas įdomus dalykas susijęs su tema „Patikimo dirbtinio intelekto panaudojimas MMVĮ įtraukčiai ir pradedančiųjų įmonių skatinimui“, kuri skiriama privačiam sektoriui, o jos tikslas – padidinti labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) gebėjimą naudotis duomenimis, gauti finansavimą, dalintis galimybėmis ir kurti gabią bei kvalifikuotą darbo jėgą.