2022 m. pranešimas apie ES padėtį: „2023 m. bus Europos įgūdžių metai“

2022-09-19

Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen metinėje kalboje šiais metais taip pat daug dėmesio skirta įgūdžiams. Pirmininkė pasiūlė 2023 m. paskelbti Europos įgūdžių metais. Tai suteiks daug naujų galimybių gerinti europiečių skaitmeninius įgūdžius ir toliau investuoti į švietimą ir kvalifikacijos kėlimą.

2022 m. rugsėjo 14 d. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pasakė savo trečiąjį pranešimą apie Sąjungos padėtį Europos Parlamento nariams Strasbūre.

U. von der Leyen dar kartą pabrėžė įgūdžių trūkumą Europoje, kurį pagaliau reikia įveikti ryžtingomis pastangomis ir tą būtina nedelsiant įgyvendinti. "Turime daug daugiau dėmesio skirti investicijoms į profesinį švietimą ir kvalifikacijos kėlimą.", - sakė U. von der Leyen, - "Tačiau taip pat turime pritraukti į mūsų žemyną tinkamų įgūdžių, įgūdžių, kurie padėtų įmonėms ir stiprintų Europos augimą."

Komisijos pirmininkė taip pat pabrėžė, kad svarbu daugiau investuoti į tęstinį mokymą ir aukštąjį mokslą ir kad reikia "atidžiai žinoti, kokių darbuotojų reikia ir kaip užpildyti laisvas darbo vietas".  Pagal naują kvietimą teikti paraiškas pagal programą „DIGITAL Europe“, pagal kurią bus finansuojami nauji bakalauro ir magistro laipsnis svarbiausiose technologijų srityse, konkrečiai atsižvelgiama į šį poreikį.

Darbuotojų trūkumas yra iššūkis Europos įmonėms. Turime daug daugiau investuoti į mokymą ir tolesnį švietimą. Todėl siūlau 2023 m. paskelbti Europos įgūdžių metais.

2023: Europos įgūdžių metai

U. von der Leyen aiškiai pareiškė, kad kiti metai ES bus Įgūdžių metai. Daug galimybių ir iniciatyvų atsiras daug daugiau dėmesio skiriant visų piliečių švietimui, kvalifikacijos kėlimui ir skaitmeniniams įgūdžiams ir investuojant į juos, toliau stengiantis įgyvendinti skaitmeniniame dešimtmetyje nustatytus tikslus: Iki 2030 m. 80 proc. europiečių, turinčių pagrindinius skaitmeninius įgūdžius, ir 20 mln. IRT specialistų.

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/4488
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų