Europos programavimo savaitė kviečia įsitraukti švietimo bendruomenę

2024-10-10

Šių metų spalio 14-27 dienomis visa Europa minės ES programavimo savaitę #EUCodeWeek! Ši jau daugiau nei dešimtmetį gyvuojanti iniciatyva kviečia pasinerti į programavimo ir skaitmeninio raštingumo pasaulį. Lietuvos švietimo bendruomenė taip pat aktyviai įsitraukia į #EUCodeWeek veiklas.

Šia ES programavimo savaitės iniciatyva siekiama smagiai ir patraukliai supažindinti su programavimu, jo mokyti ir tobulinti skaitmeninius įgūdžius. Prie iniciatyvos gali jungtis visi – organizuodami renginius ar dalyvaudami kitose veiklose. Dalyvauti gali visi mokytojai, bibliotekų darbuotojai, švietėjai ar tiesiog technologijų entuziastai – #EUCodeWeek visiems suteikia galimybę kartu mokytis, kurti ir dalintis savo aistra programuoti ir logiškai mąstyti.

Programavimo savaitės ambasadorė Lietuvoje Renata Danielienė ragina visus prisijungti prie iniciatyvos, kokie bebūtų jų įgūdžiai ar patirtis. „Yra daugybė būdų įsitraukti: pamokos metu įtraukite loginio mąstymo ar programavimo užduotis, sukurkite interneto svetainę, suorganizuokite programavimo renginį, arba tiesiog pasidalinkite savo žiniomis su kitais! Kiekviena veikla ir kiekvienas indėlis svarbus. Programavimo įgūdžiai praverčia tiek kasdienėje veikloje, tiek renkantis profesiją perspektyvioje IRT srityje“.

Programavimo savaitės renginių žemėlapis: kur juos registruoti ir kur jų ieškoti?

Visus Programavimo savaitės renginius Europoje ir Lietuvoje rasite iniciatyvos žemėlapyje https://codeweek.eu/. Čia taip pat rasite naudingų išteklių, idėjų ir įkvėpimo mokyti, mokytis ir veikloms rengti.

Nepraleiskite progos dalyvauti atidarymo renginyje!

Programavimo savaitės iniciatyvos atidarymo renginys bus transliuojamas internetu spalio 11 d. 15:30 val. (Lietuvos laiku). Kviečiame užsiregistruoti čia. Renginys vyks anglų kalba.

Kuo svarbūs loginio mąstymo ir programavimo įgūdžiai?

Ar kada susimąstėte, kaip veikia jūsų telefonas, kompiuteris, mėgstamiausia programėlė ar interneto svetainė, kurioje naršote? Pasitelkiant programavimo ir loginio mąstymo įgūdžius kuriami nauji produktai ar informacinės sistemos. Šie įgūdžiai padeda prisitaikyti prie nuolat besikeičiančio pasaulio. Skaitmeninės technologijos jau tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Dieną pradedame naršydami socialiniuose tinkluose, darbe tikriname elektroninį paštą. Su kolegomis ir artimaisiais bendraujame ne tik skambučiais, bet ir pokalbių programėlėmis ar internetiniuose susitikimuose. Mokomės, apsiperkame ir mokesčius mokame internetu.

Kadangi technologijos daro tokią smarkią įtaką mūsų gyvenimui, svarbu suprasti kaip jos veikia. Informatinis mąstymas ir programavimas lavina kritinį mąstymą, skatina ieškoti kūrybiškų sprendimų ir įgyvendinti idėjas.

Į tai atkreipia dėmesį ir Europos programavimo savaitės ambasadorių koordinatorius Alessandro Bogliolo, tvirtinąs, kad programuojant intuicija padeda rasti sprendimus, idėjos virsta inovacijomis, o skaitmeninis mąstymas išlaisvina kūrybiškumo potencialą. Todėl, pasak A. Bogliolo, programavimas neatsiejamas nuo asmeninio tobulėjimo.

Augantis IRT specialistų poreikis

Programavimo įgūdžiai technologijomis besidominčiam jaunimui atveria perspektyvios karjeros duris. IRT specialistų poreikis nuolat auga, o Europos Sąjunga siekia, kad iki 2030 metų jų būtų ne mažiau nei 20 milijonų.

Siekiant užpildyti IRT specialistų trūkumą kaip galima greičiau, skatinama lyčių lygybė. Jau nuo pat pradžių moterys aktyviai prisidėjo prie programavimo raidos. Pirmoji programuotoja pasaulyje buvo grafienė Ada Lovelace (1815–1852). Jos indėlis į programavimo mokslą yra toks reikšmingas, kad jos garbei pavadinta viena iš šiuolaikinių programavimo kalbų.

 

Nepraleiskite progos būti šios puikios iniciatyvos dalimi! Kartu kurkime ateitį, kurioje kiekvienas gali atrasti programavimo galią.

Apie naujieną

Autorius
LIA
Skaitmeninė technologija, specializacija
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų