Skaitmeninės Europos programa: beveik 2 mlrd. EUR perėjimui prie skaitmeninės erdvės ir įgūdžiams

2021-11-11

2021 m. lapkričio 10 d. Europos Komisija priėmė tris Skaitmeninės Europos programos darbo programas. Tai paspartins Europos technologinį savarankiškumą ir finansuos naujus skaitmeninius sprendimus, kad ateinantys 10 metų būtų paskelbti Europos skaitmeniniu dešimtmečiu. Pirmajame etape iš viso tam bus skirta 1,98 mlrd. eurų.

Pagal 1,38 mlrd. EUR vertės pagrindinę darbo programą (2021–2022 m. Skaitmeninės Europos darbo programa) iki 2022 m. pabaigos daugiausia bus investuojama į dirbtinio intelekto, debesijos ir duomenų erdvių, kvantinės ryšių infrastruktūros, aukšto lygio skaitmeninių įgūdžių ir plataus skaitmeninių technologijų naudojimo ekonomikoje ir visuomenėje sritis.

Programa padės europiečiams įgyti reikiamų įgūdžių mokytis ir aktyviai dalyvauti darbo rinkoje. Konkrečiai ji parems:

  • švietimo ir mokymo galimybes būsimiems ekspertams tokiose pagrindinių žinių srityse, kaip duomenys ir etiškas DI, kibernetinis saugumas, kvantinis ir didelio našumo skaičiavimas;
  • esamos darbo jėgos perkvalifikavimas ir kvalifikacijos kėlimas rengiant trumpalaikius mokymus, atspindinčius naujausius pokyčius pagrindinėse pajėgumų srityse.

Kartu su šia pagrindine darbo programa Komisija paskelbė dvi konkrečias darbo programas: pirmojoje daugiausia dėmesio skiriama finansavimui kibernetinio saugumo srityje ir iki 2022 m. pabaigos jai skirtas 269 mln. EUR biudžetas; antrojoje daugiausia dėmesio skiriama Europos skaitmeninių inovacijų centrų tinklo kūrimui bei veikimui ir jos biudžetas iki 2023 m. pabaigos sieks 329 mln. EUR.

Daugiau informacijos ir programą, skelbiančią apie būsimus Skaitmeninės Europos veiksmus, rasite Europos Komisijos svetainėje!

 

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/en/latest/news/digital-europe-programme-close-eu2-billion-digital-transition-and-skills
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Kibernetinė sauga
Didieji duomenys
Didelio našumo kompiuterija
Debesų kompiuterija
Kvantinis skaičiavimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų