Naujas MVĮ skirtas vadovas apie blokų grandinę (2022 m.)

Siekdama didinti informuotumą ir padėti MVĮ įsisavinti ir naudoti blokų grandinės standartus, organizacija "Small Business Standards" (SBS) parengė šį blokų grandinės ir paskirstytojo registro technologijos vadovą, pavadintą „Naujas MVĮ vadovas apie blokų grandinę: MVĮ stiprybių realizavimas siekiant strateginio skaitmeninio savarankiškumo“.

Tikimasi, kad iki 2028 m. ES blokų grandinės rinkos vertė sieks apie 59 mlrd. eurų. MVĮ gali naudoti blokų grandinę savo verslui plėtoti ir pirmauti skaitmeninimo ir tvarumo srityse. Be to, blokų grandinė padeda su IRT nesusijusiems sektoriams tapti efektyvesniems ir tvaresniems dėl autentifikuotų sandorių ir didesnio skaidrumo metodų

Kaip MVĮ gali patikrinti, ar ne iš ES importuojamų žaliavų kilmė yra tvari ir ekologiška, nesinaudojant sudėtingomis ir brangiai kainuojančiomis tikrinimo procedūromis?

Kaip jos gali vykdyti tarptautinius sandorius neįsitraukdamos į sukčiavimo ar pinigų plovimo schemas?

Ar galima sukurti geresnį ir veiksmingesnį ISO vadybos ir saugos sistemų sertifikavimo procesą?

MVĮ ekspertų parengtame vadove bus atsakyta į šiuos klausimus ir prisidėta prie MVĮ informuotumo didinimo apie tai, kaip tinkamai naudotis technologijomis, prisitaikyti prie ES teisės aktų ir išlaikyti standartizacijos veiklos nuoseklumą. Be to, dokumente pateikiama naujausia informacija apie ES politikos pokyčius ir geopolitinius iššūkius, su kuriais MVĮ gali susidurti naudodamos siūlomas technologijas ir standartus.

Vadove norėta pademonstruoti keturis atvejo scenarijus, kurie parodo, kaip blokų grandinė:

  1. stiprina bendrą verslo tvarumą;
  2. padeda MVĮ sertifikuoti savo kokybės valdymo sistemą;
  3. užtikrina tapatybės nustatymą bei patikrinimą;
  4. stiprina politinį atsaką į kylančias geopolitines problemas.

Blokų grandinės ir paskirstytųjų registrų technologijos MVĮ vadove MVĮ pateikiami esminiai blokų grandinės ir DLT technologijos principai ir paaiškinama, kaip jų standartizavimas gali padėti stiprinti veiklos skaidrumą ir tvarumą, didinti sprendimų mastą ir protingai mažinti įmonių sandorių sąnaudas.

Publication Details

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Blokų grandinė
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Leidinio tipas
Bendrosios gairės