2019–2022 m. Latvijos kibernetinio saugumo strategijoje apžvelgiama dabartinė Latvijos kibernetinio saugumo padėtis, nustatomi ir numatomi galimi ateities uždaviniai ir apibrėžiami nacionaliniai kibernetinio saugumo politikos prioritetai. Strategijoje numatytais veiksmais daugiausia dėmesio skiriama informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus ekspertų ir platesnės visuomenės aukšto lygio skaitmeninių ir kibernetinių įgūdžių ugdymui.

Kibernetinio saugumo politika nacionaliniu lygmeniu siekiama stiprinti ir gerinti viešojo ir privačiojo sektorių kibernetinio saugumo pajėgumus didinant atsparumą kibernetiniams išpuoliams ir didinant visuomenės informuotumą apie esamas interneto grėsmes. Šiems tikslams pasiekti politikos dokumente siūlomi veiksmai 5 pagrindinėse srityse: didesnis kibernetinis saugumas ir valdoma skaitmeninio saugumo rizika, didesnis IRT sistemų atsparumas ir lengvesnė bei visuotinė prieiga prie strateginių IRT sistemų ir paslaugų. Šiuo požiūriu Latvija taip pat siekia didinti visuomenės informuotumą, remti švietimą ir mokslinius tyrimus, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir teisinės valstybės principą kibernetinėje erdvėje ir vykdant kibernetinių nusikaltimų prevenciją. 

Skaitmeninių įgūdžių ugdymo užduotys ir prioritetai

  • Remti ir inicijuoti mokslinius tyrimus kibernetinio saugumo srityje ir įtraukti įvairius suinteresuotuosius subjektus, atstovaujančius Latvijos visuomenei ir ekonomikai, įskaitant švietimą. akademinius ir privačius mokslinius tyrimus, švietimo įstaigas ir partnerystes. 
  • Remti visų lygmenų pedagogų ir studentų kibernetinio saugumo ir duomenų apsaugos įgūdžių ugdymą.
  • Didinti visuomenės informuotumą apie saugų interneto naudojimą rengiant šviečiamąją ir informacinę medžiagą, skirtą įvairioms amžiaus grupėms, pateikiant rekomendacijas dėl saugumo priemonių ir patarimų, kaip prisiminti internetinėje aplinkoje. 
  • Teikti pažangesnį ir nuodugnesnį švietimą konkrečioms tikslinėms grupėms kibernetinio saugumo klausimais.
  • Tobulinti viešojo sektoriaus ir valdžios institucijų darbuotojų skaitmeninius gebėjimus ir propaguoti gerąją saugaus IRT naudojimo praktiką. 
  • Remti vaikų ir jaunimo naudojimosi internetu įgūdžių ugdymą saugioje ir patikimoje aplinkoje. 
  • Didinti Latvijos viešojo ir privačiojo sektorių suinteresuotųjų subjektų dalyvavimą ES ir tarptautiniuose projektuose, kvietimuose teikti pasiūlymus ir veikloje. 

Visą strategijos tekstą galima skaityti latvių kalba.

Strategy Details

Biudžetas

Strategijos įgyvendinimas finansuojamas iš Latvijos valstybės biudžeto, taip pat iš ES fondų ir programų.

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Geografinė taikymo sritis - šalis
Latvija
Organizacija
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Latvių
Laiko juosta / planas
Priėmimas – 2019 m. rugsėjo mėn. 2019–2021 m. laikotarpio veiksmai.
Suinteresuotųjų šalių dalyvavimas

Strategijos įgyvendinimas apima viešojo ir privačiojo sektorių subjektų bendradarbiavimą ir dalyvavimą.

Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė