Slovakijos skaitmeninės transformacijos strategija iki 2030 m. yra tarpsektorinė vyriausybės strategija – sistema, kurioje apibrėžiami Slovakijos politikos prioritetai atsižvelgiant į šiuo metu vykstančią skaitmeninę ekonomikos ir visuomenės transformaciją, kuriai įtaką daro novatoriškos technologijos ir skaitmeninės eros pasaulinės tendencijos.

Slovakijos strategijoje iki 2030 m. nustatytas tikslas iki 2030 m. modernizuoti Slovakijos ekonomiką inovatyviais ir aplinkai nekenksmingais pramoniniais sprendimais, kuriuos padėtų įgyvendinti žiniomis grindžiama duomenų ekonomika. Tai apima veiksmus, kuriais siekiama didinti viešojo administravimo paslaugų veiksmingumą, užtikrinti pažangų esamos infrastruktūros naudojimą, taip pat didinti piliečių galimybes gyventi aktyvų skaitmeninį gyvenimą ir visapusiškai naudotis technologijų teikiamais privalumais.

Skaitmeninių įgūdžių tema aptariama Strategijos „Visuomenės ir švietimo“ 3.2 skyriuje. 2030 m. Slovakijos strategijoje nustatyti prioritetai atitinka Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos ramsčius, be kita ko:  

Skaitmeniniai įgūdžiai piliečiams

  • Remti visų pramonės šakų ir profesijų sisteminį mokymąsi visą gyvenimą.
  • Gerinti piliečių skaitmeninius įgūdžius suprasti šiuolaikinio pasaulio skaitmenines technologijas ir jomis naudotis, kad pasinaudotų jų teikiama nauda. 

Darbo jėgos skaitmeniniai įgūdžiai

  • Švietimo programų, skirtų ugdyti įgūdžius ir gebėjimus, kurie labiau atitiktų dabartinius ir būsimus darbo rinkos poreikius, kūrimas, Slovakijos darbo jėgos parengimas ateities iššūkiams. 
  • Atnaujinti darbuotojų skaitmeninius įgūdžius, kad jie galėtų rasti prasmingą darbą robotizavimo ir automatizavimo amžiuje. 

IRT specialistų skaitmeniniai įgūdžiai

  • Remti švietimo iniciatyvas, susijusias su aukšto lygio skaitmeniniais įgūdžiais, įskaitant specialiąsias kompetencijas, pavyzdžiui, žinias apie daiktų internetą, kibernetinį saugumą, didžiuosius duomenis ir robotiką.  
  • Sukurti lankstesnę studijų programų inovacijų sistemą, kad aukštojo mokslo studijos būtų veiksmingesnės, kartu skatinant kompleksines ir įvairias pramonės šakas apimančias programas, taip didinant absolventų lankstumą darbo rinkoje.

Skaitmeniniai įgūdžiai švietimo srityje.

  • Remti mokyklų ir švietimo įstaigų ir mokymo paslaugų teikėjų skaitmeninę transformaciją, kad būtų pagerinta bendra kokybė ir išankstinės užimtumo sąlygos, kad būtų remiamas 21-ojo amžiaus įgūdžių įgijimas. 
  • Skaitmeninių technologijų (švietimo platformų) ir skaitmeninio švietimo turinio naudojimo skatinimas siekiant novatoriškesnių ir motyvuojančių mokymo metodų.
  • Gerinti mokinių, studentų ir dalyvių skaitmeninius gebėjimus rengiant skaitmeninės ekonomikos kursus ir stiprinti skaitmeninę įtrauktį, užtikrinant visiems vienodas galimybes naudotis skaitmeniniu švietimu. 
  • Sudaryti geresnes sąlygas motyvuoti, šviesti ir parengti mokytojus didelio poreikio dalykų, pavyzdžiui, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos, srityje. 
  • Mokytojų, verslininkų ir teisės aktų leidėjų bendradarbiavimo gerinimas siekiant tobulinti švietimą ir mokymą skaitmeninių įgūdžių srityje.
  • Bendradarbiaujant su Valstybiniu švietimo institutu parengti informatikos ir informacinio švietimo normatyvines taisykles visais švietimo sistemos lygmenimis. 

Strategy Details

Biudžetas

Veikla bus finansuojama iš Europos struktūrinių ir investicijų fondų, Europos regioninės plėtros fondo, taip pat pagal Skaitmeninės Europos programą ir kitas ES finansines priemones.

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Daiktų internetas
Robotika
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Slovakija
Organizacija
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Slovakų
Laiko juosta / planas
Priėmimas 2019 m. .2019–2030 m. laikotarpio veiksmai.
Suinteresuotųjų šalių dalyvavimas

Įgyvendinant strategiją dalyvauja vyriausybinio sektoriaus, pramonės ir akademinės bendruomenės suinteresuotieji subjektai.

Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė