COVID-19 laikotarpio nemokamo švietimo internetu iniciatyvos (Malta)

2021-06-21

Fondas „eSkills Malta Foundation“ vienija Maltos valdžios, pramonės ir švietimo atstovus, siekdama prisidėti prie nacionalinės skaitmeninių įgūdžių srities plėtros. Dėl COVID-19 pandemijos mokyklos buvo uždarytos, o veikla, pamokos ir mokymas persikėlė į internetą, - tai visiems tapo iššūkiu, bet ypač pačioms mokykloms. Siekdamas spręsti šio poveikio problemą, 2020 m. e. įgūdžių fondas „e-Skills Malta Foundation“ paskelbė įvairių išteklių ir nuorodų, kurie būtų naudingi internetiniam švietimui ir nuotoliniam mokymuisi, duomenų bazę.

Internetiniai ištekliai pirmiausia skirti vaikams ir jaunimui darželiuose, pradinėse ir vidurinėse mokyklose, tačiau medžiagos internete gali rasti ir kiti besimokantieji bei įmonės, ypač mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ). Atskiras išteklių saugyklos skyrius skiriamas vaikų nemokamiems kodavimo užsiėmimams, kuriais siekiama smagiai ir patraukliai atverti duris į programavimą ir kodavimą. Taip pat rasite įvairių kitų išteklių, pavyzdžiui, darbo lapus, mokomuosius vaizdo įrašus, vadovėlius, žaidimus, elektronines knygas, įrankius, taip pat e. mokymosi svetaines (pvz., „Coursera“, „Open Culture“, „edX“), apimančias įvairias temas.

Kitoms tikslinėms grupėms, pavyzdžiui, fiziniams asmenims arba mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojams, skaitmeninių įgūdžių temoje daugiausia dėmesio skiriama kodavimui, programavimui, duomenų analizei, kompiuterių tinklų kūrimui ir pagrindiniams skaitmeniniams įgūdžiams naudotis programine įranga, pavyzdžiui, „Microsoft Office“ priemonėmis. Organizacijos ir MVĮ gali užregistruoti savo darbuotojus į nemokamą kibernetinio saugumo testavimo ir mokymo programą, kuria siekiama pagerinti dalyvių supratimą apie internete egzistuojančių grėsmių tipus ir būdus, kaip apsaugoti save ir savo organizaciją nuo kibernetinių atakų dirbant nuotoliniu būdu. Priemonėse taip pat pateikiami patarimai asmenims ir įmonėms, kaip mokytis, dirbti ir mokyti nuotoliniu būdu. Saugykloje išvardyti ir prieinami nemokami nuotolinio mokymosi sprendimai iš kitų Europos šalių.

Iniciatyvų duomenų bazė, sukurta reaguojant į COVID-19 pandemijos poveikį nuotoliniam mokymuisi ir nuotoliniam švietimui, Europos skaitmeninės koalicijos buvo įvardyta kaip geroji patirtis. Duomenų saugykloje esantys ištekliai yra patogūs naudoti ir prieinami visiems besidomintiems šia tema, skirti plačiai demografinei visuomenės grupei. Pateikdamas daugiau kaip 140 nuorodų į internetinius išteklius ir kvalifikacijos kėlimo kursus, e. įgūdžių Maltos fondas siūlo tvarią iniciatyvą, atveriančią galimybes ateityje derinti tradicinį mokymą su internetiniais metodais. Šią iniciatyvą galima lengvai išplėsti ir ji gali būti pakartota kituose kontekstuose ir regionuose visoje Europoje.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Kibernetinė sauga
Daiktų internetas
Didieji duomenys
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Malta
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Kompiuterio panaudojimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-