EIT Digital (Europos Sąjunga)

2021-05-18

Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) yra nepriklausoma Europos įstaiga, apimanti 8 skirtingas inovacijų bendruomenes, veikiančias pagrindinėse sektorių srityse, pavyzdžiui, žemės ūkio, klimato ir aplinkosaugos, technologijų ir kituose svarbiuose sektoriuose bei pramonės šakose. Vienas iš EIT centrų, „EIT Digital“, atsakingas už skaitmeninių ir technologinių inovacijų valdymą, siūlo įvairius skaitmeninių įgūdžių išteklius, kuriuos galima rasti bendruomenės interneto svetainėje, suskirstytus temomis pagal EIT svarbiausias sritis: 1) skaitmeninė pramonė, 2) skaitmeniniai miestai, 3) skaitmeninė gerovė, 4) skaitmeninės technologijos ir 5) skaitmeniniai finansai.

Be daugybės veiklos ir renginių, tokių kaip hakatonai ir apdovanojimai, „EIT Digital“ taip pat organizuoja EIT skaitmeninę akademiją - programą, kurią sudaro keturios skirtingos formalaus mokymo struktūros (magistrantūros mokykla, pramonės doktorantūros mokykla, vasaros mokykla ir profesinė mokykla). Visose mokymo programose, nepriklausomai nuo specializacijos, pažangūs skaitmeniniai įgūdžiai derinami su verslumo žiniomis. EIT magistrantūros programoje skaitmeniniai įgūdžiai derinami aštuoniose skirtingose specializacijose su Inovacijų ir verslumo specializacija. Doktorantūros lygio dalyvavimas taip pat grindžiamas dėmesiu inovacijoms ir verslumui, taip pat geografiniu judumu ir derinimu su kitomis EIT inovacijų sritimis. Vasaros mokyklos skirtos specialistams, magistrantams, doktorantams ir kitiems studentams, jose daugiausia dėmesio skiriama EIT skaitmeninėms tikslinėms sritims.

„EIT Digital“ tikslas - siekti pasaulinio poveikio pasitelkiant Europoje sukurtas inovacijas ir technologinius sprendimus, skatinti pasaulinių skaitmeninių talentų ir įgūdžių, susijusių su naujomis technologijomis, ugdymą, sukurti inovacijų bandymų lauką ir pateikti rinkai novatoriškus sprendimus, galinčius reikšmingai prisidėti prie sektoriaus, kuriam jie skirti, plėtros. „EIT Digital“ taip pat remia įmones, mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ) ir verslininkus, kad jie galėtų visapusiškai pasinaudoti skaitmeninės transformacijos poveikiu paslaugoms ir procesams - ir atsidurti "skaitmeninių inovacijų priešakyje".

Visoje Europoje veikiantis daugiau kaip 200 organizacijų, įmonių, MVĮ, mokslinių tyrimų institutų, universitetų ir pradedančiųjų įmonių tinklas „EIT Digital“ sudaro sąlygas studentams, mokslininkams ir verslininkams bendradarbiauti atviroje inovacijų aplinkoje ir kurti teigiamą poveikį turinčius sprendimus. EIT ekosistemos padaliniai yra įsikūrę Amsterdame, Berlyne, Bragoje, Budapešte, Briuselyje, Eindhovene, Edinburge, Helsinkyje, Londone, Madride, Madride, Milane, Miunchene, Nicoje, Paryžiuje, Renese, Stokholme, Trente ir San Franciske. Pasitelkdama „ARISE Europe“, „EIT Digital“ veikia Pietų ir Pietryčių Europos, Vidurio ir Rytų Europos bei Baltijos šalyse, siekdama tęsti veiklą regionuose, kuriuose organizacija dar nėra įsisteigusi.

Kadangi „EIT Digital“ yra Europos Sąjungos inicijuota visos Europos iniciatyva, jos poveikis yra platus, apimantis įvairius sektorius ir visuomenės grupes. Kvalifikacijos kėlimo programose ir mokymuose vienu metu skatinamas informacinių technologijų (IT) ir verslumo įgūdžių ugdymas. „EIT Digital“ absolventai yra gerai vertinami Europos bei pasaulio darbo rinkoje ir sėkmingai įsidarbina.  Šios iniciatyvos pasisekimas auga: šiuo metu į „EIT Digital“ akademijos vietas vyksta arši pretendentų konkurencija; organizacija taip pat suteikė galimybę „Coursera“ sistemoje mokytis įvairiuose savo kursuose, atviruose plačiajai visuomenei ir nemokamuose (lankytojams), taip didindama savo veiklos mastą. Prie programos aktualumo dar labiau prisideda internetinių ir tiesioginių mokymų derinimas. Nuo 2019 m. „EIT Digital“ jungia daugiau kaip 270 partnerių ir turi patogią naršyti svetainę, kurioje aiškiai apžvelgiamos mokymosi galimybės ir pateikiami pavyzdžiai. Nuo 2011 m. iki 2019 m. doktorantūros ir magistrantūros studijas baigė beveik 3 000 studentų, o internetu „Coursera“ siūlomomis galimybėmis pasinaudojo papildomai 100 000 besimokančiųjų.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Kibernetinė sauga
Daiktų internetas
Didieji duomenys
Blokų grandinė
Robotika
Didelio našumo kompiuterija
Mašininis mokymasis
Debesų kompiuterija
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Išsilavinimą apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Finansavimo rūšis
Viešasis privatusis
Data
-