Nuo 2016 m. Maltos nacionalinė koalicija rengia keletą iniciatyvų, kuriomis siekiama remti moteris IRT sektoriuje.
Pirmoji veikla – sukurti 20 moterų tikslinę grupę. Šią grupę sudarė moterys iš IRT sektoriaus, skaitmeninės rinkodaros ir skaitmeninės verslininkės. Grupė susitikdavo kas ketvirtį, kad pasidalytų projektų idėjomis, suteiktų galimybę aptarti svarbiausius aspektus, susijusius su moterų dalyvavimu skaitmeniniame sektoriuje, ir teikti paramą konkrečioms iniciatyvoms.
Nacionalinė koalicija atrinko grupę moterų iš pramonės ir švietimo sektorių, kurios turėtų tapti ambasadorėmis siekiant skatinti ir įkvėpti kitas mergaites ir moteris. Vaizdo siužetai taip pat buvo sukurti siekiant juos reklamuoti socialiniuose tinkluose ir televizijoje.
Tikslinė grupė taip pat nustatė, kad reikia parengti gaires vietos darbdaviams skaitmeniniame sektoriuje, kad būtų remiami jų valdymo stiliaus pokyčiai ir teikiama geriausia patirtis įgyvendinant pasaulines iniciatyvas (Moterų skaičiaus didinimo ir išlaikymo IRT srityje gairės).
Siekiant patenkinti dar vieną nacionalinių suinteresuotųjų subjektų poreikį, buvo atliktas tyrimas siekiant išanalizuoti lyčių nelygybę IRT ir telekomunikacijų sektoriuose, MVĮ ir viešajame administravime. Tyrimo metu buvo atlikta apklausa ir įvairios diskusijų grupės, siekiant pasidalyti rezultatais ir nustatyti šališkumą, suvokimą ir suvokiamas kliūtis, įskaitant galimą vyriausybės veiklą ir politikos viziją. Tam buvo parengtas veiksmų planas. Kadangi švietimas buvo įvardytas kaip pagrindinis lyčių nelygybės veiksnys, tolesniame tyrime buvo tiriamas studentų ir pedagogų suvokimas apie merginų siekimą karjeros šalies skaitmeniniame sektoriuje.
Nuo 2020 m. nacionalinė koalicija, vykdydama kampaniją „Bootcamp“, surengė specialiai mergaitėms ir moterims skirtą skaitmeninių įgūdžių stovyklą.
Galiausiai Nacionalinė koalicija kartu su „Microsoft“ rengia kasmetinį renginį vidurinių mokyklų mergaitėms, kad paskatintų jas rinktis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos dalykus, o tai galiausiai galėtų paskatinti jas pradėti dirbti IT srityje. Daugiau kaip 90 mergaičių dalyvavo praktiniuose seminaruose robotikos ir dirbtinio intelekto klausimais, Lego Mindstorm ir sužaidybinimo temomis („Digigirlz“ mokykloms).
Nors Maltos moterų ir mergaičių dalyvavimo IRT srityje pagerėjimo dar negalima nustatyti pagal kiekybinius ir konkrečius rezultatus, iš šios programos tikimasi bendro teigiamo poveikio būsimoms studentų, darbuotojų ir darbdavių kartoms. Ši praktika taip pat paskatino kitų moterų organizacijų ir grupių judėjimą tuo pačiu tikslu.
Ši iniciatyva taip pat padėjo Maltos pramonės ir švietimo sektoriaus suinteresuotiesiems subjektams geriau suprasti ir būti informuotiems šiomis temomis ir pateikti konkrečių galimybių imtis veiksmų, kuriais būtų didinamas moterų dalyvavimas. Nacionalinė koalicija yra pagrindinis informacijos ir veiklos šioje srityje atskaitos taškas. Galiausiai įvairūs iniciatyvos veiksmai gali būti geros praktikos pavyzdys kitiems suinteresuotiesiems subjektams, siekiant juos įgyvendinti savarankiškai arba remiant kitas nacionalines koalicijas.
Siekiant užtikrinti, kad veikla būtų vykdoma veiksmingai, finansavimą teikė „eSkills Malta Foundation“. Nacionalinės koalicijos nariai patvirtino nuolatinį finansavimą, taip sustiprinant šios ilgalaikės iniciatyvos poveikį ir naudą.