PIX – Prancūzija

2022-09-08

PIX įsteigta 2016 m. Prancūzijoje kaip pelno nesiekianti viešoji organizacija, kurios tikslas – gerinti skaitmeninį raštingumą visame pasaulyje. „Pix“ – tai daugiau kaip 70 tarptautinių ekspertų, dirbančių skaitmeninių įgūdžių ir darbo vietų įvairiose srityse srityje, komanda.

Organizacija vienija įvairius viešuosius subjektus iš visos Prancūzijos, kurie dalyvauja švietimo ir mokymo veikloje. 

Tikslai ir uždaviniai

PIX misija – remti visų Prancūzijos gyventojų skaitmeninę kompetenciją, 90 žmonių dirba šioje organizacijoje, kuri padeda žmonėms mokytis visą gyvenimą ir įgyti skaitmeninių įgūdžių visais jų gyvenimo etapais. PIX siūlo įsivertinimo testą, apimantį 5 kompetencijos sritis: informacija ir duomenys, ryšiai ir bendradarbiavimas, turinio kūrimas, apsauga ir saugumas, skaitmeninė aplinka.

Sėkmės įrodymai

PIX yra prieinama įsivertinimo priemonė, kuria naudodamiesi besimokantys asmenys gali įvertinti savo skaitmeninį supratimą ir įgūdžius. Pati priemonė: apima smagius iššūkius ir realaus gyvenimo scenarijus, patarimus, kaip tvarkyti duomenis, naršyti internete ar atsakyti į skaitmeninės kultūros klausimus. Besimokantieji taip pat gali gauti prieigą prie internetinių vadovėlių, kad galėtų tobulinti savo įgūdžius.

2022 m. Prancūzijos nacionalinė informacinių sistemų saugumo agentūra ANSSI, remiama Prancūzijos nacionalinio švietimo, jaunimo ir sporto ministerijos, prisijungė prie Pix bei Cybermalveillance.gouv.fr ir pasiūlė praktinę internetinę skaitmeninių įgūdžių saugyklą švietimo ir mokymo suinteresuotiesiems subjektams, taip pat suteikė prieigą švietėjams ir mokymo paslaugų teikėjams. Saugykloje daugiausia dėmesio skiriama bendrai kibernetinio saugumo temai: nuo gerosios patirties iki patarimų ir rekomendacijų apie elgesį internete, skaitmeninių priemonių naudojimą, gerąją internetinio mokymo ir mokymosi patirtį, informuotumą apie esamas grėsmes, siekiant įtraukti visą bendruomenę į saugaus elgesio internete praktiką.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Programinė įranga
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Belgija
Prancūzija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešasis privatusis
Data
-
Organizacija