„Skolasajf“ – Malta

2022-12-05

Skolasajfas suteikia 3–16 metų vaikams galimybę vasaros mėnesiais užsiimti įvairia kultūrine, menine ir fizine veikla bei dalyvauti išvykose.

Tai kvietimas visiems suvienyti jėgas siekiant sveikos aplinkos ir visuomenės. Tai taip pat galimybė įkvėpti vaikus būti piliečiais, kurie rūpinasi savo bendruomene ir aplinka, kurioje jie gyvena.

Išsami informacija apie šią programą

„Skolasajf“ paslaugą teikia valstybinės pradinės mokyklos ir penki išteklių centrai, esantys Maltoje ir Goce. Ji trunka aštuonias savaites nuo pirmadienio iki penktadienio.  „Skolasajf“ rengiama kasmet. Pagal neformalios veiklos programą „Skolasajf“pasiekia vaikus, kurie lanko valstybines, nepriklausomas ir bažnytines mokyklas. Paslauga teikiama įprastose mokyklose.

Šiais metais Maltos fondas „eSkills“ bendradarbiaudamas su „Data Science Malta“ ir Švietimo paslaugų fondu (FES) organizavo smagias robotikos sesijas 30 „Skolasajf“ centrų.   

Fondas laiko, kad robotika yra tema, kuri galiausiai suteikia galimybių supažindinti vaikus su tokiais sudėtingais dalykais kaip programavimas ir inžinerija; tačiau tokiu būdu, kuris yra smagus ir interaktyvus. Robotika yra smagus įvadas į programavimą ir puikus įgūdis, kurį galima pritaikyti būsimai karjerai. Robotika padeda vaikams įgyti problemų sprendimo įgūdžių, skatina jų smalsumą ir kūrybiškumą bei padeda jiems pasirengti technologijų ateičiai.

Kodėl tai yra geroji patirtis? 

Iniciatyva „Skolasajf“ tokia sėkminga dėl savo požiūrio. „Skolasajf“ siūloma 5 dienas per savaitę 57 centruose Maltoje ir Gozo, iš kurių 36 centrai veikia pailgintomis valandomis anksti ryte ir po pietų, skirtomis tik dirbantiems tėvams.

Paslauga taip pat teikiama 5 išteklių centruose, kuriuos lanko neįgalūs mokiniai. Ši iniciatyva - tai dar vienas žingsnis siekiant sudaryti daugiau galimybių tėvams tvarkytis su savo darbo įsipareigojimais.

Regioninių koordinatorių, centrų koordinatorių, žaidimų ir pagalbos vaikams darbuotojų bei sporto žaidimų darbuotojų pareigoms atlikti įdarbinti 2232 darbuotojai. „Skolasajf“ darbuotojai padeda koordinuoti centrų veiklą ir įgyvendinti „Skolasajf“ programą. Programa taip pat papildoma bendradarbiaujant su daugeliu partnerių, kurie vertingai prisideda prie mokiniams teikiamų mokymosi galimybių gerinimo.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Programinė įranga
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Malta
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Švietimo mokslai
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-
Organizacija