2018 m. gegužę JT vykusiame pasauliniame aukščiausiojo lygio susitikime dirbtinio intelekto klausimais pradėta iniciatyva „Teens in AI“ siekiant įkvėpti naujos kartos etiško DI srities tyrėjus, verslininkus ir lyderius, kurie formuos ateities pasaulį.
Šia iniciatyva siekiama demokratizuoti dirbtinį intelektą, sukurti galimybių nepakankamai atstovaujamiems talentams ir suteikti jaunimui, ypač mergaitėms, pradinį dirbtinio intelekto, kuris kuriamas ir diegiamas socialinės gerovės tikslais, supratimą.
Pagrindinė veikla, informavimas ir misija
Programa, kurią sudaro hakatonai ir skaitmeninės stovyklos kartu su ekspertų mentoryste, pokalbiais, įmonių ekskursijomis ir tinklaveikos galimybėmis, sukuria aplinką, kurioje 12–18 metų jaunuoliai gali tyrinėti dirbtinį intelektą, mašinų mokymąsi ir duomenų mokslą.
Nuo veiklos pradžios 2015 m. „Teens in AI“ pasiekė daugiau kaip 9 000 jaunuolių iš daugiau kaip 140 pasaulio miestų.
Du kartus per metus organizuojami visuotiniai paaugliams skirti dirbtinio intelekto hakatonai yra viena iš pagrindinių iniciatyvos veiklos sričių. Šių kampanijų metu viso pasaulio vietovės dalyvauja vietos renginiuose, kuriuose komandos kuria ir pristato technologinius sprendimus, susijusius su JT darnaus vystymosi tikslu (DVT), kad būtų išrinktas nugalėtojas.
Skaitmeninis nacionalinis aljansas Bulgarijoje, kurio misija - pritraukti daugiau žmonių prie naujų technologijų, efektyviau išnaudoti skaitmeninį potencialą ir remti Bulgarijos IRT sektoriaus plėtrą, skatinant jaunimą domėtis kompiuterija ir technologijomis, buvo pagrindinis renginio Bulgarijoje organizatorius du kartus iš eilės - 2021 m. spalio mėn. ir 2022 m. kovo mėn.
UNICEF atstovė Bulgarijos Respublikoje Christina de Bruin šia proga pasidalijo savo kalboje apie pirmojo „Teens In AI hackathon“ atidarymą Bulgarijoje:
„Negalime leisti, kad pusė pasaulio talentų – mergaitės būtų atskirtos nuo šiuo metu itin svarbių dirbtinio intelekto ir technologinių sprendimų sričių. Sveikinimai iniciatyvos organizatoriams!“
Kodėl tai gera praktika?
Per griežtus pandemijos apribojimus dėl COVID-19 DNR pavyko sėkmingai surengti du iš eilės internetinius „Teens in AI“ hakatonus. Tai leido įtraukti daugiau vaikų iš visos Bulgarijos, įskaitant mažumų grupių atstovus.
Renginių rezultatas - daugiau nei 100 vaikų iš įvairių aplinkų, turinčių nulinius techninius įgūdžius, taip pat turinčių didelę programavimo patirtį, sukūrė beveik 20 novatoriškų dirbtinio intelekto projektų, kurių geriausius įvertino tarptautinė „Teens in AI“ žiuri.
„Dalyvavau hakatone, nes manau, kad svarbu neatsilikti nuo pasaulinių problemų ir ieškoti jų sprendimų. Dirbtinis intelektas turi didelį potencialą ir tikiu, kad jis gali padėti mums sukurti geresnį pasaulį visiems.“
– 16 metų Elena, dalyvavusi abiejuose Bulgarijos hakatonuose.
Kitas naujausios „Teens in AI“ versijos bulgarų kalba dalyvis pakartojo šią teigiamą grįžtamąją informaciją, teigdamas, kad iniciatyva yra:
„Hakatonas, per kurį nereikia praleisti pamokų, bet kuriamas projektas, per kurį ne tik programuojama, bet ir kuriamas verslo planas su tikslinėmis grupėmis, pajamų šaltiniais, partneriais ir pan.“
Iniciatyva „Teens in AI“ vis labiau plinta visame pasaulyje ir įgyvendinama maždaug 25 šalyse.
Jei norite užmegzti ryšį su nauja technologijų ir dirbtinio intelekto mąstytojų karta ir ją įkvėpti, organizuokite hakatoną arba paremkite iniciatyvą (skaitykite daugiau čia).
© Nacionalinė skaitmeninė koalicija