Dirbtinis intelektas profesinio rengimo ir mokymo srityje (MAIK)

2022-03-31

Dirbtinio intelekto profesinio rengimo ir mokymo srityje MAIK suteikia galimybę PRM srities mokytojams ir mokymo paslaugų teikėjams suprasti dirbtinį intelektą ir jo taikomąsias programas mokymosi ir mokymo srityje. „Taccle AI“ sukurtas MAIK pradėtas įgyvendinant projektą „PRM mokytojų ir instruktorių įgūdžių ir gebėjimų gerinimas dirbtinio intelekto amžiuje“. Šis MAIK sukurtas atliepiant nustatytą įgūdžių poreikį: užtikrinti, kad profesinio rengimo ir mokymo politika atspindėtų pokyčius, susijusius su dirbtiniu intelektu, ir užtikrinti, kad būsimi darbuotojai būtų pasirengę tokiai darbo rinkai, kurią vis labiau veikia dirbtinis intelektas ir automatizavimas. Šiomis aplinkybėmis profesinio rengimo ir mokymo paslaugos yra labai svarbios tobulinant įgūdžius ir žinias ir perkvalifikuojant vaidmenis ir profesijas, kurias pakeitė dirbtinis intelektas.

Tikslai ir uždaviniai 

Kurso tikslas – apžvelgti kintančią darbo rinką ir kintančius įgūdžių bei žinių poreikius. MAIK atkreipia dėmesį į darbo vietas, kurioms DI kelia didžiausią pavojų, ir į tai, kokių įgūdžių reikės ateityje. Kitas tikslas – pateikti tikslią galimo dirbtinio intelekto poveikio švietimo ir mokymo pasauliui perspektyvą. Šiuo tikslu MAIK nagrinėjami įvairūs dirbtinio intelekto atvejų tyrimai ir pavyzdžiai bei jo taikymas profesinėse mokyklose ir darbo vietose, siekiant atkreipti dėmesį į įvairių profesijų ir vaidmenų perkeliamus elementus. 

Temos

MAIK struktūrą sudaro 5 moduliai. Nors kursas parengtas taip, kad jų būtų mokomasi chronologine tvarka, besimokantys asmenys gali pasirinkti, nuo kurio modulio pradėti. 

Įvadas į dirbtinį intelektą: trumpa dirbtinio intelekto ir jo apibrėžčių apžvalga, taip pat kintančios darbo rinkos tendencijos ir prognozės, ypač mokymo ir mokymosi tikslais diegiamų DI taikomųjų programų kontekste. Įvadiniame modulyje taip pat trumpai aptariami su dirbtiniu intelektu susiję etikos klausimai.

Dirbtinis intelektas ir jo poveikis darbo vietoms – dabar ir ateityje: sužinosite, kokios rūšies darbo vietos gali būti automatizuojamos ir kokiu mastu dirbtinis intelektas kelia iššūkių būsimai darbo rinkos struktūrai. Nagrinėjama, kaip dirbtinis intelektas keičia įgūdžių pasiūlą ir paklausą, taip pat kaip dirbtinis intelektas ir žmonės gali dirbti kartu. 

Dirbtinio intelekto profesinio rengimo ir mokymo srityje geroji patirtis: šis modulis skirtas vis dažnesniam DI naudojimui profesinio rengimo ir mokymo srityje, ne tik kalbant apie mokymąsi, bet ir siekiant motyvuoti studentus, padėti atlikti vertinimą ir palengvinti administracinius procesus. Siekiant pagrįsti įvairius technologijos taikymo pavyzdžius, įtraukti keli skirtingų šalių atvejų tyrimai. 

Dirbtinio intelekto integravimas į profesinį rengimą ir mokymą. 4 modulyje dalyviai turi galimybę praktiškai pritaikyti tai, ką jie išmoko, ir išnagrinėti, kaip reikėtų pertvarkyti esamas mokymo programas ir kvalifikacijas, kad jos atspindėtų šiuos pokyčius. Modulyje taip pat nagrinėjami įgūdžiai ir žinios, kurių reikia profesinio mokymo mokytojams ir instruktoriams, ir kaip Europos Komisijos sistema „DigiCompEdu“ galėtų apimti dirbtinį intelektą ir jo taikymą. 

Dirbtinis intelektas ir etika profesinio rengimo ir mokymo srityje: paskutiniame modulyje daugiausia dėmesio skiriama su dirbtiniu intelektu susijusiems etiniams uždaviniams ir jų galimam poveikiui švietimui ir mokymui. 

Mokymosi rezultatai

Pasibaigus šiam kursui, besimokantys asmenys galės: 

  • apibrėžti dirbtinio intelekto ir automatizavimo poveikį ir kodėl DI laikomas kertiniu profesinio rengimo ir mokymo srityje;
  • aptarti technologijų poveikį darbo, darbo vietų, sektorių ir profesijų ateičiai;
  • išvardyti elementus, būtinus siekiant palengvinti dirbtinio intelekto integravimą ir naudojimą mokymui ir mokymuisi profesinio rengimo ir mokymo srityje;
  • pademonstruoti geresnį gebėjimą kurti naujas mokymo programas ir kvalifikacijas, apimančias įgūdžius, kurių reikia būsimoms darbo vietoms;
  • nagrinėti etikos klausimus, kuriuos kelia plačiai paplitęs dirbtinio intelekto taikymas. 

Tiems, kurie įveiks visus modulius, bus suteiktas skaitmeninis ženklelis. Dalyviai taip pat gali bendrauti tarpusavyje, aptarti idėjas ir pasidalyti savo svarstymais internetiniame forume, kuris yra MAIK dalis.

Kursai yra nemokami, siūlomi anglų bei vokiečių kalbomis ir atviri visiems. Jie gali būti baigti per 5–6 savaites (maždaug skiriant po 1 savaitę kiekvienam moduliui).

Training Offer Details

Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė kalba
Anglų
Vokiečių
Mokymo galimybių tipologija
MAIK
Mokymo veikla
e. mokymosi kursinis darbas
Siūlomos kvalifikacijos
Teisė mokytis
Mokymosi pastangos
Šiek tiek laiko
Pažymėjimas/ kreditai nemokami
Taip
Kursas nemokamai
Taip
Organizacija
Mokymo pradžios data
2021
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Vertinimo tipas
Internetu
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Mokymo trukmė
Iki 3 mėn.
Savarankiškas kursas
Yes