ES programavimo savaitės mokymai – tai masinis atviras internetinis kursas (MAIK), kurį parengė Europos mokyklų tinklas atsižvelgdamas į ES programavimo savaitę – didelio masto Europos iniciatyvą, kuria siekiama skatinti programavimą visiems. MAIK skirtas pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojams, norintiems daugiau sužinoti apie įvairius būdus, kuriais jie gali skatinti kompiuterinį mąstymą ir programavimo įgūdžių ugdymą pamokose.
ES programavimo savaitė
ES programavimo savaitė – tai kasmet spalio mėn. rengiama Europos piliečių iniciatyva. Šia iniciatyva ir su ja susijusiais renginiais siekiama paskatinti piliečių, ypač vaikų ir paauglių, domėjimąsi programavimu, kompiuteriniu mąstymu, robotika ir susijusiais skaitmeniniais įgūdžiais. Kasmet iniciatyvoje dalyvauja milijonai dalyvių, įskaitant mokyklas, institucijas ir įvairaus amžiaus, kultūrų ir kilmės žmones.
2021 m. ES programavimo savaitės MAIK variantas
ES programavimo savaitės mokymai yra naujas internetinis kursas, kurį parengė Europos mokyklų tinklas atsižvelgdamas į ES programavimo savaitės iniciatyvą. MOOC tikslas – padėti ikimokyklinio ugdymo, pradinės ir vidurinės mokyklos mokytojams į savo klases įtraukti programavimą ir kompiuterinį mąstymą, suteikiant jiems naudingų išteklių, praktinių idėjų ir priemonių. Kursai teikiami 3 moduliais, kuriuose dalyviai gali mokytis savo tempu. MAIK yra atviras visiems, tačiau pagrindinė tikslinė auditorija yra ikimokyklinio ugdymo, pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojai iš Europos ir už jos ribų, suinteresuoti kodavimo ir programavimo taikymu pamokose, nepriklausomai nuo to, kokia tema jie moko ir kaip išmano skaitmenines technologijas.
Mokytojai turės galimybę susipažinti su dirbtinio intelekto naudojimo švietimo srityje galimybėmis ir galės eksperimentuoti su nauja mokomąja medžiaga, kurdami naujas prie individualių poreikių pritaikytas veiklas. Šio MAIK sandara grindžiama mišraus mokymosi metodu, pagal kurį kartu su internetu vykdomomis veiklos sudaromos ir mokymų grupės vietoje. Tai suteikia mokytojams galimybę bendrauti su bendraminčiais kolegomis ir kurti aktyvią bendruomenę, kuri galės keistis gerąja patirtimi ir skatinti bendradarbiavimą bei kolektyvinį darbą klasėje.