Kibernetinio saugumo žemėlapis – tai Coventry universiteto kursas apie grėsmes, iššūkius ir galimybes, su kuriais galima susidurti kibernetinio saugumo srityje. Šis kursas idealiai tinka visiems, norintiems geriau suprasti pasaulinę kibernetinio saugumo aplinką. Jis taip pat tinka organizacijoms ir darbuotojams, nes jame pateikiama praktinių patarimų, kaip apsaugoti organizaciją nuo kibernetinių išpuolių. Šie internetiniai kursai yra platesnės programos „Skaitmeninio saugumo rizika“ dalis (ir vienas iš pagrindinių elementų siekiant įgyti verslo administravimo magistro laipsnį (Kibernetinio saugumo valdymas).
Šio kurso temos ir tikslai
Kurso tikslas – pagerinti žinias apie dažniausiai pasitaikančias kibernetinio saugumo grėsmes, išnagrinėti atsirandančią kibernetinio saugumo riziką ir įvertinti kibernetinių išpuolių rūšis bei galimą žalą, kurią galėtų patirti organizacijos ir įmonės.
Kai kurios šių kursų temos.
- Esamas ir atsirandantis poveikis asmenų ir organizacijų saugumui.
- Tinklai ir saugumas, tradicinio LAN ir jo perimetro atsisakymas.
- Įmonių technologijų pritaikymas vartotojams naudojant programėles, planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus.
- Su klientais susijusios grėsmės, interneto serverio saugumas, žiniatinklio taikomųjų programų saugumas.
- Operacinės sistemos saugumas.
- Sąvokos, problemos ir klausimai, susiję su šiuolaikinėmis technologijomis.
Kursai trunka 2 savaites, vidutiniškai po 3 valandas per savaitę. Jie yra visiškai teikiami internetu ir yra savarankiško mokymosi, t. y. mokytis galima tinkamiausiu laiku bei vietoje ir naudojant jums tinkamiausią įrenginį.
Mokymosi rezultatai
Sėkmingai baigę šį kursą asmenys pagerins savo supratimą apie pagrindines kibernetinio saugumo grėsmes ir principus organizaciniame kontekste. Jie taip pat išmoks įgyvendinti tinklų ir kibernetinio saugumo strategijas ir galės nagrinėti naujausius pokyčius ir kintančią kibernetinių grėsmių aplinką. Dalyviai taip pat galės pritaikyti savo žinias ir pateikti pavyzdžių apie kibernetinio saugumo valdymą ir įgyvendinimą įvairiose veiklos srityse, pavyzdžiui, IT, saugumo, finansų, apskaitos, žmogiškųjų išteklių ir kt. srityse. Galiausiai besimokantys asmenys taip pat galės išvardyti tinkamus metodus, kad apsaugotų savo organizaciją (ir darbuotojus) nuo tikslinių kibernetinių išpuolių.