„Python“ našiojoje kompiuterijoje

2022-04-08

Šis kursas, kurį parengė Pažangiosios kompiuterijos partnerystė Europoje (PRACE), skirtas informacijos ir ryšių sektoriaus (IRT) programuotojams ir specialistams, siekiant pagerinti jų programavimo žinias ir spartą taikant „Python“ (programavimo kalbą). Kursuose dėsto du Suomijos nacionalinio superkompiuterių centro (CSC) instruktoriai – IT centras mokslo darbuotojai: Jussi Enkovaara, vyresnysis taikomųjų programų mokslininkas ir itin našaus skaičiavimo specialistas Martti Louhivuori. 

Per 4 savaites dalyviai išmoks aptikti našumo spragas ir praplėsti Python, naudodami sukompiliuotą kodą, t. y. procesą, kurio metu pirminis kodas, arba žmogaus parašytas ir perskaitomas tekstas, paverčiamas kompiuterio vykdomu kodu. Besimokantieji taip pat turi galimybę patobulinti savo žinias ir gebėjimus efektyviau atlikti skaitinius skaičiavimus. Kitas laukiamas mokymosi rezultatas - geresnis lygiagrečiojo programavimo su Python programa supratimas, įskaitant įvairius kodo optimizavimo būdus, ypač didelio našumo skaičiavimų (HPC) kontekste.

Kursas suskirstytas į savaites, veiklas ir temas, tačiau jas besimokantieji gali baigti savo tempu. Vidutiniškai per savaitę skiriama 4 valandos laiko, reikalingos pagrindinės arba vidutinio lygio Python žinios. Už nedidelį mokestį dalyviai gali gauti pažymėjimą, o kursą išklausyti galima nemokamai. Mokymosi medžiagą sudaro trumpų vaizdo įrašų, tekstinės medžiagos, garso įrašų ir praktinių veiklų derinys. Besimokantieji gali sekti pažangą ir vertinimą naudodamiesi individualiu pažangos skydelio puslapiu ir pranešimais. Diskusijų forume dalyviai gali dalytis idėjomis su kurso dėstytojais ir kolegomis, diskutuoti ir aptarti kurso temas ir dalykus.

Training Offer Details

Skaitmeninė technologija, specializacija
Didelio našumo kompiuterija
Programinė įranga
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė kalba
Anglų
Mokymo galimybių tipologija
Kursai
Mokymo veikla
e. mokymosi kursinis darbas
Siūlomos kvalifikacijos
Mokymų veikla
Mokymosi pastangos
Šiek tiek laiko
Pažymėjimas/ kreditai nemokami
Ne
Kursas nemokamai
Taip
Organizacija
Mokymo pradžios data
2020
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Vertinimo tipas
Internetu
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Mokymo trukmė
Iki 4 sav.
Savarankiškas kursas
Yes