„Skaitmeninė revoliucija“ yra pirmasis kursas, parengtas pagal iniciatyvą „Digital SkillUp“, kuria siekiama prisidėti prie šios mokymosi sistemos. Šis kursas, kurį parengė ekspertų grupė, besispecializuojanti švietimo ir besiformuojančių technologijų srityje, skirtas visiems piliečiams: nuo jaunesnių žmonių ir studentų iki vyresnio amžiaus žmonių ir darbo ieškančių asmenų, taip pat asmenims, kurie domisi kvalifikacijos kėlimu ir perkvalifikavimu. Kursu taip pat siekiama ugdyti visų pramonės sektorių darbuotojus, ypatingą dėmesį skiriant darbo jėgai mažosiose ir vidutinėse įmonėse (MVĮ).
Kursų struktūra
Naudojant netechninę kalbą, kursų tikslas – visiems atverti technologijų langą ir pateikti išsamią skaitmeninimo istorijos ir raidos apžvalgą. Tai daroma 6 skyriuose (moduliuose), kurie yra visiškai savarankiški, pritaikyti prie įtemptų tvarkaraščių ir mobilumo, suteikiant daugiau lankstumo besimokantiems asmenims tam, kad jie galėtų pasirinkti kursų medžiagą jiems patogiausiu laiku. Kiekvienas skyrius (modulis) suskirstytas skirsniais.
1 skyrius: skaitmeninė revoliucija
1 skyriuje pateikiama įvadinė skaitmeninės revoliucijos apžvalga – nuo perėjimo iš mechaninės ir analoginės elektroninės technologijos, apimančios informacijos saugojimo, perdavimo ir valdymo priemones, prie skaitmeninės technologijos, iki įvairių pramonės sektorių skaitmeninės transformacijos. Šiame skyriuje nagrinėjama, kodėl skaitmeninė revoliucija vadinama revoliucija, ir besimokančiuosius supažindina su įvykiais, žyminčiais informacinio amžiaus pradžią, taip pat su įvykiais, lėmusiais vis didesnį ir visuotinį skaitmeninių technologijų taikymą. Be to, besimokantys asmenys taip pat turės galimybę nagrinėti skaitmeninės revoliucijos poveikį visuomenei ir ekonomikai.
2 skyrius: skaičiavimo revoliucija
2 skyrius grindžiamas ekonomikos ir visuomenės skaitmeninės transformacijos ir skaitmeninimo apžvalga, pateikta 1 skyriuje, kad besimokantys asmenys susipažintų su kompiuterijos revoliucijos istorija. 3 skyriaus skirsniuose pateikiama kompiuterių apžvalga: jų pagrindiniai komponentai (baziniai ir išplėstiniai aparatinės įrangos elementai), jų pagrindinė struktūra ir veikimas, taip pat raida išmaniųjų prietaisų arba elektroninių įrenginių, kurie gali iš dalies savarankiškai sujungti vartotojus ir kitus išmaniuosius prietaisus, dalytis ir su jais sąveikauti.
3 skyrius: programinė įranga ir taikomųjų programų revoliucija
3 skyriuje paaiškinama, kaip kuriama programinė įranga ir kokios būna įvairios taikomosios programos, kurias paprastai naudoja vidutinis Europos pilietis, kad užduotys būtų paprasčiau ir greičiau atliktos. Kitos 3 skyriaus skirsnių temos yra šios: programinės įrangos kilmė ir istorija, įvairios programavimo kalbos ir esami programinės įrangos kūrimo būdai. Galiausiai šiuo skyriumi siekiama padėti geriau suprasti, kaip naudojame programinę įrangą savo įrenginiuose.
4 skyrius: interneto ir junglumo revoliucija
Remiantis programinės ir aparatinės įrangos žiniomis ir jų tarpusavio priklausomybe, šiame skyriuje nagrinėjami įvairūs būdai, kaip prietaisai palaiko ryšį su konkrečiais elementais, kurie leidžia juos susieti. Šio skyriaus skirsniuose besimokantys asmenys taip pat supažindinami su pagrindiniais kompiuterio junglumo aspektais, kurie, esant ryšių tinklui, suteikia galimybę gauti informaciją iš bet kurios pasaulio vietos.
5 skyrius: debesijos kompiuterijos revoliucija
Kas yra debesija ir kaip saugomi duomenys? Kas būna, kai informacija saugoma serveriuose, pasiekiamuose internetu, o ne vietoje? Kokia nuotolinių kompiuterinių išteklių paslaugų nauda tiek individualiu požiūriu, tiek verslo tikslais? 5 skyriuje bandoma atsakyti į šiuos klausimus ir pateikiama įvadinė debesijos kompiuterijos galimybių apžvalga.
6 skyrius: didieji ir kiti duomenys
Dideli duomenų kiekiai – tai duomenų kiekiai, viršijantys tradicinių duomenų bazių ir sistemų apdorojimo pajėgumus. Sparčiai vystantis technologijoms ir vis daugiau įrenginių jungiantis prie interneto, kuriamų duomenų kiekis taip pat didėja. 6 skyriuje pristatomi didieji duomenys, jų raida ir įvairios taikomosios priemonės pramonėje, taip pat sudaromos sąlygos toliau mokytis besiformuojančių technologijų srityje.
Skaitmeninės revoliucijos kursas siūlomas 10 kalbų: anglų, vokiečių, prancūzų, graikų, ispanų, italų, rumunų, lenkų, kroatų ir olandų. Tai pirmoji iniciatyvos „Digital SkillUp“ kryptis, pagal kurią taip pat siūlomi dar du kursai, giliau susiję su konkrečiomis besiformuojančiomis technologijomis, pavyzdžiui, daiktų internetu, robotika, automatizavimu ir kibernetiniu saugumu.