Superkompiuterių MAIK

2022-04-08

Šis masinis atviras internetinis kursas (MAIK) apie superkompiuterius, kurį sukūrė Edinburgo universiteto EPCC ir Europos pažangiųjų skaičiavimų partnerystė (PRACE), bendradarbiaudami su SURFsara iš Nyderlandų, supažindina su superkompiuterių, didelio našumo skaičiavimų (HPC) pasauliu ir technologiniais laimėjimais šioje srityje.

Šio kurso tikslas - suteikti dalyviams žinių apie superkompiuterių veikimą ir padėti jiems suprasti, kaip kompiuterinio modeliavimo vystymasis padėjo rasti sprendimus mokslo, pramonės ir akademinėje srityse.

MAIK kursų metu besimokantieji susipažįsta su įvairiomis temomis, susijusiomis su superkompiuterių ir didelio našumo skaičiavimo technologijų kūrimu, veikimu ir diegimu, kad įgytų platesnį požiūrį į šią technologiją ir jos raidą. Kursuose supažindinama su pagrindiniais superkompiuterių terminais, apžvelgiami superkompiuterių kūrimo būdai (palyginti su staliniais kompiuteriais ir jų raida), taip pat įvairūs moksliniai atradimai ir proveržiai, kuriuos padarė įmanomais superkompiuteriai. Be to, kurse taip pat kalbama apie kompiuterinį modeliavimą ir virtualių eksperimentų atlikimo pobūdį, siekiant numatyti realaus gyvenimo įvykius ir spręsti dabartinius uždavinius.

Šiuose kursuose dėsto dėstytojai, todėl dalyviams suteikiama galimybė mokytis iš geriausių Europos superkompiuterių srities ekspertų. Jį galima išklausyti nemokamai, o įveikti užtrunka 5 savaites, vidutiniškai skiriant 3 valandas laiko per savaitę. Už nedidelį mokestį naudotojai taip pat gali pasirinkti gauti sertifikatą. Kursuose derinamos patikimos techninės žinios ir interaktyvi mokymosi aplinka, kurioje dalyviai gali diskutuoti ir aptarti temas bei dalykus su kolegomis ir mokytis iš stiprios ir aktyvios bendruomenės.

Training Offer Details

Skaitmeninė technologija, specializacija
Didelio našumo kompiuterija
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė kalba
Anglų
Mokymo galimybių tipologija
MAIK
Mokymo veikla
e. mokymosi kursinis darbas
Siūlomos kvalifikacijos
Mokymų veikla
Mokymosi pastangos
Šiek tiek laiko
Pažymėjimas/ kreditai nemokami
Ne
Kursas nemokamai
Taip
Organizacija
Mokymo pradžios data
2020
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Kompiuterio panaudojimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Vertinimo tipas
Internetu
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Mokymo trukmė
Iki 3 mėn.
Savarankiškas kursas
No