CEDEFOP Europos įgūdžių indeksas

2022-08-04

CEDEFOP parengtas Europos įgūdžių indeksas (ESI) yra sudėtinis ES įgūdžių sistemų rezultatų stebėsenos rodiklis. Indeksas rodo nacionalinių įgūdžių sistemų „atstumą iki idealo“, taikant sudėtinio rodiklio metodą. SPP stebi šalių veiklos rezultatus laikui bėgant, ir šie idealūs rezultatai atrenkami kaip geriausi iš bet kurios šalies per septynerius metus. Indeksas suteikia įžvalgų apie galimas tobulinimo sritis ir pateikia įrodymų, kuriais grindžiama ES profesinio mokymo ir įgūdžių politikos sistema.


SPP ramstis

Indeksas grindžiamas trimis ramsčiais, t. y. įgūdžių ugdymu, aktyvumo skatinimu ir derinimu, kurių kiekvienas vertinama skirtingą įgūdžių sistemos aspektą.

  • Įgūdžių ugdymas - tai šalies švietimo ir mokymo veikla bei tiesioginiai sistemos rezultatai, susiję su išugdytais įgūdžiais.
  • Įgūdžių aktyvinimas apima perėjimo iš švietimo sistemos į darbo rinką rodiklius, taip pat įvairių demografinių grupių aktyvumo darbo rinkoje rodiklius.
  • Įgūdžių pasiūlos ir paklausos derinimas – tai sėkmingo įgūdžių įsisavinimo laipsnis ir tai, kokiu mastu įgūdžiai yra veiksmingai suderinti darbo rinkoje.

CEDEFOP naudoja SPP, kad visapusiškai apibūdintų įgūdžių sistemas. Nacionalinės įgūdžių sistemos atlieka svarbų vaidmenį ne tik ugdant žmonių įgūdžius, bet ir aktyvinant tuos gebėjimus darbo vietoje ir veiksmingai derinant juos su darbo rinkos ir darbo vietos poreikiais. Ši idėja atsispindi trijuose ramsčiuose.
 

Indekso metodika

Europos įgūdžių indeksas grindžiamas naujausiais turimais duomenimis ir yra sudarytas remiantis Jungtinio tyrimų centro (JTC) Sudėtinių rodiklių kūrimo vadovo gairėmis. 

SPP internetinėje priemonėje pristatoma 2022 m. versija, taip pat pateikiami 2021 ir 2020 m. balai, tačiau šių metų balai atgaline data nustatyti pagal 2022 m. metodiką.
 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Asmeniniai įgūdžiai ir tobulėjimas
Darbo organizavimas
Metodika

Europos įgūdžių indeksas grindžiamas naujausiais turimais duomenimis ir yra sudarytas remiantis Jungtinio tyrimų centro (JTC) Sudėtinių rodiklių kūrimo vadovo gairėmis. Metodiniais patobulinimais ir nepriklausomu metodiniu auditu, kuris pridedamas prie kiekvieno Jungtinio tyrimų centro pranešimo, užtikrinamas rezultatų statistinis nuoseklumas ir patikimumas.

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Metodika
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų