Europos kvantinių technologijų kompetencijos sistema

2022-08-08

2021 m. gegužės mėn. konsorciumas „QTEdu“ paskelbė pirmąją Europos kvantinių technologijų kompetencijos sistemos versiją. Kompetencijos sistemos tikslas – nustatyti kvantinių technologijų kompetencijų ir įgūdžių struktūrą ir taip sukurti bendrą kalbą, kuri palengvintų įvairių švietimo ekosistemos suinteresuotųjų subjektų bendravimą ir bendradarbiavimą.  

Šia sistema siekiama pradėti planuoti ir struktūrizuoti įvairius kvantinių technologijų švietimo ir mokymo projektus, pvz., magistrantūros programas universitetuose, pramonės darbuotojų mokymo programas arba švietimo mokslinių tyrimų iniciatyvas. Sistemos struktūra grindžiama pedagogų skaitmeninės kompetencijos programa „DigCompEdu“, kuri buvo naudojama kaip šablonas. 

Nors Kompetencijos sistemos 1.0 versijoje apžvelgiama, ką galima išmokti, į kitą versiją taip pat bus įtraukti skirtingi gebėjimų lygiai, kuriuos galima pasiekti mokantis kiekvieną kompetenciją ir įgūdžius kvantinių technologijų srityje, taip pat darbo profiliai, kuriems turi būti skiriamas skirtingas dėmesys.  

Rengdama šią kompetencijos sistemą QTEdu taikė metodą „iš apačios į viršų“, t. y. praėjusiais metais atliko trijų etapų „Delphi“ tyrimą, kuriame dalyvavo daug QT bendruomenės dalyvių. Išsami informacija apie metodiką pateikiama atskirame tekste. Tyrimas ir pirmieji jo rezultatai pateikiami "Quantum Flagship" naujienų svetainės straipsnyje. Be to, rezultatai buvo patikslinti rengiant ekspertų pokalbius dėl kiekvieno polaukio. Ateityje, vystantis kvantinių technologijų sričiai, Kompetencijos sistema bus reguliariai atnaujinama. Ši sistema yra nuolat atnaujinamas dokumentas ir palankiai vertina pasiūlymus bet kuriuo metu ją papildyti ir pataisyti.

Ilgainiui QTEdu numato būsiant Europos kvantinio švietimo bendruomenę, kuriai būdingas gebėjimas prisitaikyti, augimas ir visų susijusių suinteresuotųjų subjektų sinergija. Šiuo atveju pagrindinis kompetencijos sistemos vaidmuo – pateikti bendrą kalbą ir atskaitos tašką. Todėl numatoma ekosistema, kurioje institucijos galėtų sklandžiai didinti savo pastangas atitinkamais moduliais, o besimokantys asmenys galėtų derinti ir derinti savo švietimą ir mokymą, kad patenkintų savo poreikius. 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kvantinis skaičiavimas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Duomenų bazių ir tinklų projektavimas ir administravimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Inžinerija, gamyba ir statyba (plačiosios programos)
Elektronika ir automatika
Metodika

Kvantinių technologijų kompetencijų ir įgūdžių apžvalga.

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Metodika
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų