„Happy Onlife“: žaidimas ir priemonių rinkinys, kaip mokytis saugos internete

2022-07-28

Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras sukūrė „Happy Onlife“ – tai labai populiarus bendraamžių ir žiniasklaidos mokymo priemonių rinkinys, skatinantis suaugusiuosius ir vaikus saugiai ir atsakingai naudotis IRT. „Happy Onlife“ atveria kelią mokytojams ir tėvams aktyviai vadovauti vaikams, kad jie taptų išmintingesni, atsakingesni ir pagarbesni naudodamiesi skaitmeninėmis technologijomis, ir padėti jiems suprasti galimybes, įgūdžius, riziką ir pasekmes, slypinčias už sprendimų, kuriuos jie priima internete.

Vaikai ir jaunimas yra labai aktyvūs skaitmeninių technologijų naudotojai nuo ankstyvo amžiaus. Tyrimai rodo, kad vaikai greitai mokosi atsispindėti tėvų, vyresnio amžiaus brolių ir seserų ir bendraamžių elgsena. Viena vertus, vaikai įgijo savarankiškumo ir įgūdžių skaitmeniniame pasaulyje; kita vertus, jiems trūksta mąstymo ir kritinio mąstymo, taip pat informuotumo apie galimybes ir riziką, pavyzdžiui, patyčias kibernetinėje erdvėje ar skaitmeninės tapatybės vagystes. Aktyvus suaugusiųjų tarpininkavimas sudarytų sąlygas integruoti vertybes ir kritinį mąstymą, tačiau iki šiol suaugusieji atrodo silpni aktyvūs tarpininkai ir jiems reikia praktinių įgalėjimo priemonių.

Nepaisant įvairių įprastinių ir internetinių išteklių bei kibernetinio saugumo iniciatyvų Europos Sąjungoje, mokytojams, pedagogams ir tėvams reikia skubiai atkreipti mokytojų, pedagogų ir tėvų dėmesį į mokymo priemones, susijusias su kibernetiniu saugumu, sauga internete ir informuotumu apie duomenų apsaugą, skaitmeninį raštingumą ir įgūdžių ugdymą, pasiūlant paruoštus naudoti išteklius. Būtent čia atsiranda „Happy Onlife“, o jo sėkmės paslaptis yra tiek žaidimo turinys ir struktūra, tiek ir įvairios jo formos ir būdai: tai smagus žaidimas, kurį galima žaisti internete, telefone (iOS ir Android) arba parsisiųsti ir išspausdinti kaip klasikinį stalo žaidimą. Iki šiol jo parsisiųsta daugiau kaip 11 000 kartų įvairiomis kalbomis. Žaidimo programinė įranga taip pat prieinama kaip atvirojo kodo failas, kurį galima parsisiųsti ir pritaikyti savo poreikiams, sukuriant savo žaidimą.

Ar esate pasirengę saugiai žaisti internete su savo vaikais?

 

@ JRC 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Ne ES
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Metodika

„Happy Onlife“ – tai žaidimas vaikams (8–12 metų), tėvams ir mokytojams, kurio tikslas – didinti informuotumą apie interneto keliamą riziką ir galimybes ir propaguoti geriausią interneto praktiką. Žaidimo versijos yra keturios: internetinis, judrusis, fizinis stalo žaidimas ir kaip karpymo rinkinys.

Žaidimas yra įkvėptas tradicinio žaidimo "Gyvatės ir kopėčios" ir papildytas viktorinos klausimais. Klausimuose, be kita ko, daugiausia dėmesio skiriama interneto, socialinių tinklų ir internetinių žaidimų naudojimui. Jais siekiama paskatinti diskusiją ir leisti vedėjui pabrėžti, kaip galima atsakingai naudotis skaitmenine žiniasklaida.

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Olandų
Anglų
Prancūzų
Graikų
Italų
Portugalų
Rumunų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų