O kas būtų, jei pasirinktume naujas dirbtinio intelekto metaforas? [EPRS mokslo ir technologijų tinklalaidė]

2022-08-08

Europos Parlamento tyrimų tarnybos (EPRS) mokslo ir technologijų tinklalaidės - tai aštrios ir verčiančios susimąstyti laidos, kuriose pranešama apie naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus, analizuojama jų politinė reikšmė ir galimas poveikis mūsų gyvenimui. Dauguma jų pagrįstos EPRS laidų serija „Kas būtų, jeigu būtų“.

Šioje naujoje EPRS tinklalaidėje keliamas klausimas dėl galimo naujų metaforų naudojimo dirbtiniam intelektui (DI). Visų pirma jame nagrinėjami kai kurie iššūkiai, kuriuos kelia pagrindinė šios technologijos „intelekto" metafora, ir tai, ar dirbtinio intelekto ir jo vystymo metaforos nepabrėžia konkurencijos bendradarbiavimo sąskaita..

Diskusijos šiuo klausimu labai gyvos, o mokslininkai ir ekspertai svarsto, ar naujos metaforos galėtų padėti suformuluoti ambicingas dirbtinio intelekto vizijas ir naujus sėkmės kriterijus. Diskusijose apie dirbtinį intelektą gausu metaforų, skirtų tiek technologijai, tiek jos vystymui. Pavyzdžiui, neurologai nerimauja, kad metaforos mūsų smegenis paverčia kompiuteriais ir trukdo įsivaizduoti kitokias konceptualizacijas to, ką ir kaip technologija daro. Panašiai metaforinis mąstymas mūsų programinę įrangą iškelia iki mūsų proto statuso. Tai kelia keletą pavojų dirbtinio intelekto kūrimui.

Klausykitės tinklalaidės ir sužinokite visa kita!

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Elektronika ir automatika
Metodika

Tinklalaidė

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų