Pasitikrinkite savo skaitmeninius įgūdžius

2022-08-04

Skaitmeninių įgūdžių įsivertinimo priemonė „Pasitikrink savo skaitmeninius įgūdžius“ yra nauja novatoriška priemonė, padedanti visiems įvertinti savo skaitmeninių įgūdžių lygį ir nustatyti mokymosi planą jiems tobulinti, daugiausia dėmesio skiriant įgūdžiams, kurių reikia norint klestėti darbo pasaulyje.  

Šią priemonę sukūrė Europos Komisija siekdama vieno paprasto tikslo – padidinti europiečių, turinčių pagrindinius skaitmeninius įgūdžius, skaičių, todėl ja remiami skaitmeninio dešimtmečio tikslai: užtikrinti, kad iki 2030 m. 80 proc. europiečių turėtų bent pagrindinius skaitmeninius įgūdžius. Testas skelbiamas 29 kalbomis tiek portale „Europass“, tiek Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo sistemoje.

Vertinimas ir bandomieji klausimai grindžiami Europos skaitmeninės kompetencijos programa („DigComp“) ir atitinka pagrindines jos sritis.

Priemone „Pasitikrink savo skaitmeninius įgūdžius“ siekiama visame pasaulyje gerinti informuotumą ir žinias apie skaitmeninius įgūdžius, pradedant nuo aiškaus vartotojo lygio atvaizdavimo, ir ji naudinga bet kuriems asmenims, pavyzdžiui:

  • darbuotojams, norintiems kelti kvalifikaciją arba persikvalifikuoti pagal savo dabartines darbo vietas;
  • darbo ieškantiems asmenims, norintiems pagerinti savo galimybes darbo rinkoje;
  • bet kokio amžiaus besimokantiems asmenims, norintiems įsivertinti ir tobulinti savo skaitmeninius gebėjimus ir kt.
     

Kaip priemonė veikia?

Ši priemonė suteikia galimybę nubrėžti savo mokymosi kelią: nuo pradinio skaitmeninių įgūdžių vertinimo iki specialiai pritaikytų pasiūlymų ir geriausiai jūsų tikslus atitinkančių kursų. Pagrindiniai jos etapai:

  • vartotojai atlieka 15–20 minučių testą, kuris greitai įvertina jų skaitmeninius įgūdžius, atsakydami į tikslinius klausimus, grindžiamus sistema „DigComp“, taip pat apie savo interesus ir darbo užmojus;
  • baigę testą, vartotojai gauna išsamią ataskaitą apie savo skaitmeninių įgūdžių lygį, įskaitant specialų kiekvienos kompetencijos srities vertinimą, kuris padeda jiems nustatyti pagrindines tobulintinas sritis;
  • galiausiai vartotojai gauna mokymosi veiksmų planą, kuriame išdėstytos gairės, tobulintinos sritys ir veiksmai, kurių reikia imtis savo įgūdžiams sutelkti ar tobulinti ir galiausiai mokymosi tikslams pasiekti.

Artimiausioje ateityje priemonė bus patobulinta papildomomis funkcijomis, pavyzdžiui, tiksliniais pasiūlymais apie mokymo kursus, remiantis testo rezultatais ir pritaikyta prie naudotojo profilio.

Visi rezultatai saugomi vartotojo paskyroje Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo sistemoje. 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Asmeniniai įgūdžiai ir tobulėjimas
Darbo organizavimas
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Metodika

Bandymo metholodologija

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Įsivertinimo priemonė
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Bulgarų
Kroatų
Čekų
Danų
Olandų
Anglų
Estų
Suomių
Prancūzų
Vokiečių
Graikų
Vengrų
Airių
Italų
Latvių
Lietuvių
Maltiečių
Lenkų
Portugalų
Rumunų
Slovakų
Slovėnų
Ispanų
Švedų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų