Šiame atvejo tyrime pateikiama tam tikrų įžvalgų apie trumpalaikį ir ilgalaikį COVID-19 poveikį suaugusiųjų mokymuisi ir susijusioms sritims (ekonomikai, darbo rinkai). Atvejo tyrimo tikslas – išnagrinėti būdus, kuriais įvairios visuomenės grupės, pavyzdžiui, darbuotojai, tėvai, mokytojai ir besimokantys asmenys, nukentėjo nuo tebesitęsiančios sveikatos krizės. Kadangi nuotolinis švietimas tapo nauja norma, o mokyklos persikėlė į internetą, tai paveikė ne tik mokinius ir mokytojus, bet ir bendrą skaitmeninę kompetenciją ir įrangą. Kita paveikta grupė – tėvai – dalyvavo sudarant palankesnes sąlygas mokytis, o kai kurie vieniši tėvai ypač nukentėjo.
Tyrime taip pat laikomasi holistinio požiūrio, atsižvelgiant į COVID-19 krizės poveikį mokymo paslaugų teikėjams, mokymo darbuotojams ir įgyvendinimo metodams. Joje taip pat siūlomos rekomendacijos dėl suaugusiųjų mokymosi sistemų, kad jos galėtų geriau reaguoti į suaugusiųjų mokymosi poreikius ir iššūkius, susijusius su dabartine sveikatos ir ekonomine padėtimi Europoje. Be to, atsižvelgiant į tendencijas, rodančias, kad mokymo internetu ir nuotolinio mokymosi srityje didėja pasiūla ir paklausa, atvejų tyrimo rekomendacijos gali tapti organizacijų ir mokyklų geresnių internetinių švietimo sistemų pagrindu.
Mokymo informacija
Atvejo tyrimas, pagrįstas kokybiniu ir kiekybiniu mokslinių tyrimų metodu, skirtas įvairioms visuomenės grupėms, kurioms mokymosi ir mokymo pokyčiai daro poveikį dėl COVID-19.