U-Multirank

2022-08-08

„U-Multirank“ yra nepriklausomas aukštojo mokslo institucijų reitingas, finansuojamas pagal Europos Komisijos programą „Erasmus+“. Ši priemonė padeda studentams rasti geriausiai atitinkantį universitetą, nes galima palyginti daugiau kaip 1 700 universitetų ir kolegijų iš 92 pasaulio šalių išskirtinius duomenis.„U-Multirank“ rengia ir įgyvendina nepriklausomas konsorciumas, kuriam vadovauja Aukštojo mokslo centras (CHE), padedamas Europos Komisijos. 

Kaip veikia „U-Multirank“

Vertinant universitetus, universitetai lyginami pagal penkis universitetų veiklos aspektus:

  1. mokymas ir mokymasis;
  2. moksliniai tyrimai;
  3. žinių perdavimas;
  4. tarptautinė veikla;
  5. regioninis bendradarbiavimas.

„U-Multirank“ internetinė priemonė gali būti naudojama lyginant skirtingus universitetus ir konkrečius tos pačios srities kursus. Šia priemone taip pat lyginamos institucijos, turinčios panašius akademinius ir mokslinių tyrimų profilius, kad studentai galėtų parengti savo individualius reitingus pasirinkdami rodiklius, kuriems labiausiai rūpi mokymas ir mokymasis.

„U-Multirank“ universitetų reitingavimo metodas

„U-Multirank“ taiko novatorišką metodą, palyginti su esamais pasauliniais universitetų reitingais. Priemonė yra daugialypė: tai reiškia, kad reitinguojant atsižvelgiama ne tik į mokslinius tyrimus, bet ir į pagrindinius su veiklos rezultatais susijusius aspektus. Užuot skyrus klasikinį balą, panašų į pasaulinį universitetų reitingavimą, priemone vertinami universitetų balai pagal individualius rodiklius ir jie skirstomi į penkias grupes: nuo „labai geros“ iki „silpnos“. 

Priemonėje daugiausia dėmesio skiriama naudotojų poreikiams. „U-Multirank“ teikia informaciją, svarbią priimant sprendimus daugeliui skirtingų šalių, t. y. studentams, universitetų administratoriams, politikos formuotojams, mokslininkams, verslo vadovams ir t. t. O šį tikslą palengvina reitingo interaktyvi internetinė priemonė, kuri padeda naudotojams rasti rezultatus rikiuojant universitetus abėcėlės tvarka arba pagal konkretaus rodiklio balus.

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Ne ES
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Švietimas (plačiosios programos)
Metodika

Šiuo daugialypiu metodu lyginami universitetų rezultatai įvairiose veiklos srityse, kuriose jie dalyvauja. Jame atsižvelgiama į įvairius universitetų veiklos rezultatų aspektus ir matmenis: mokymą ir mokymąsi, mokslinius tyrimus, žinių perdavimą, tarptautinę orientaciją ir regioninį dalyvavimą.

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė