Saugių erdvių paieška: absolventai skaitmeninių technologijų pertvarkytose darbo vietose – „Skillnet Ireland“

Šis tyrimas įvertina didelį skaitmeninės transformacijos poveikį klientų pasiūlymams, verslo veiklos modeliams ir darbo procesams, užduotims ir veiklai. Jis parodo, kokią įtaką šie pokyčiai daro socialinei darbo vietos dinamikai – nuo vadovavimo stilių ir valdymo iki pačios darbo patirties.

Viena iš pagrindinių išvadų yra tai, kad dėl darbo automatizavimo absolventai patiria staigesnes mokymosi kreives ir tuo pat metu stokoja „saugių erdvių“, kuriose galėtų mokytis. Tai gali pakenkti sėkmingam jų perėjimui iš kolegijos į darbo rinką ir nusipelno tolesnio tyrimo. Šiame 2021 m. atliktame naujame tyrime sukaupta daugiau kaip 1000 šiandien Airijoje dirbančių asmenų įžvalgų ir konkrečiai nagrinėjama, kaip dalis šių respondentų (dabartiniai Airijos absolventai) susiduria su perėjimu iš kolegijos į darbo rinką.

Iš mokslinių tyrimų matyti, kad absolventai iš tiesų greitai pereina prie pažangesnių užduočių ir veiklos, kurioms reikia aukštesnio lygio įgūdžių. Tyrime taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad absolventai nėra tikri dėl savo verslo, problemų sprendimo ir technologinių įgūdžių. Tačiau didžiausią susirūpinimą kelia absolventų pranešimų apie pervargimą skaičius. Gali būti, kad toks išsekimo lygis yra susijęs su anksčiau buvusių saugių mokymosi erdvių praradimu.

Publication Details

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Airija
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Leidinio tipas
Tyrimas