Įgūdžių paktas – sąlygų žaliajai pertvarkai automobilių pramonės regionuose sudarymas

2022-09-12
-
Paveikslėlyje pavaizduotas parkas

Vykstant Europos regionų ir miestų savaitei (#EURegionsWeek), Bragos ir Klužo-Napokos miestai, Kastilijos ir Leono, Moravijos-Silezijos, Štutgarto ir Trnavos regionai spalio 10 d. 16.30 - 18.00 val. rengia praktinį seminarąĮgūdžių paktas – sąlygų žaliajai pertvarkai automobilių pramonės regionuose sudarymas“.

Automobilių pramonės ekosistemoje vyksta esminės permainos, susijusios su ekologiniu ir skaitmeniniu perėjimu, o Europos regionai yra šių permainų priešakyje. Kad šis procesas būtų sąžiningas ir teisingas, turime sukurti daugiašalį procesą Europos ir regionų lygmenimis. Seminaro tikslas - suburti regionus iš visos ES ir aptarti, kaip jie gali spręsti su pertvarka susijusius iššūkius. Nuolat reikia numatyti ir remti kvalifikuotos darbo jėgos kūrimą automobilių pramonės ekosistemoje. Todėl seminare daugiausia dėmesio bus skiriama konkrečioms kvalifikacijos kėlimo ar perkvalifikavimo iniciatyvoms ir projektams regioniniu lygmeniu, grindžiamiems regionine politika ir patirtimi, laikantis tikro principo „iš apačios į viršų“.

Vokietijos, Ispanijos, Portugalijos, Čekijos, Slovakijos bei Rumunijos regionai ir savivaldybės dalysis savo patirtimi, kad parengtų bendras rekomendacijas, kaip geriausiai patenkinti regionų perkvalifikavimo ir (arba) kvalifikacijos kėlimo poreikius. Partneriai iš visos Europos turės progą pasisemti įkvėpimo iš novatoriškų regioninių projektų, kuriuose dalyvauja mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros įstaigos, švietimo ir mokymo paslaugų teikėjai, įmonės ir viešosios organizacijos ir kurių bendras tikslas – parengti specialias mokymo programas, skirtas naujoms ir sparčiai augančioms automobilių ekosistemos technologijoms.

Kalbės:

  • Zdeněk Karįsek, Moravijos-Silezijos regiono tarybos narys;
  • Bianca Muntean, „Transilvania ITluster“ vadovė ir vykdomoji direktorė;
  • Sabine Stützle – Leinmüller, Štutgarto regiono ekonominės plėtros korporacijos Darbo rinkos departamento vadovė;
  • Ostravos technikos universiteto konsultantas, mokslo darbuotojas ir dėstytojas Jakub Štolfa ir Automobilių įgūdžių sąjunga;
  • Ricardo Rio, Bragos savivaldybės meras.

© Europos regionų ir miestų savaitė

Įvykio detalės

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/4463
Tikslinė kalba
Anglų
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Išplėstiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Įvykio parametrai
Virtuali transliacija
Įvykio organizatorius